PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Zdenka Morvai
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás!
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Pavla Horáková
Pavla je lékárnice s více jak patnáctiletou praxí v kamenné lékárně i online lékárenství. Profesionálně vám poradí v otázkách léčiv na předpis, volně prodejných léčivých přípravků i zdravotnických prostředků.
Vede tým lékárníků, kteří vám radí v naší online lékárenské chat a email poradně. A je odborným garantem naší služby, lékový audit.
Zdenka Morvai
Zdenka čerpá ze svých letitých zkušeností z kamenné lékárny. S jejími odpověďmi se můžete setkat v naší chat, email i telefonické online lékárenské poradně. Odborně vám dokáže poradit, jak s volně prodejnými léky, zdravotnickými prostředky, kosmetikou, tak i s výběrem vhodného doplňku stravy. Vedle uvedených činností se specializuje na kategorii Děti a maminky, atopický ekzém.
Kamila Horníčková
Kamila se intenzivně věnuje přírodnímu a celostnímu lékárenství. Kamile vděčíme za rozšiřování sortimentu o ryze přírodní produkty. Odborně poradit se s Kamilu můžete především v otázkách přírodních a inovativních doplňků stravy, přírodní kosmetiky a bylinné terapie. Dále je z nás lékárníků nejpovolanějším odborníkem na výživové poradenství.
Ondřej Pleskot
Ondřej propojuje požadavky zákazníků s dalšími odděleními na Lékárna.cz. Jeho specializací jsou doplňky stravy. Dále je jeho úkolem na Lékárna.cz, aby v sortimentu byly jen produkty, které nejsou v rozporu s platnou legislativou.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Online jsme každý
pracovní den v 10-14 h
K příčinám akutního zánětu dásní patří špatná ústní hygiena, proto je základním krokem léčby akutního zánětu dásní zlepšení ústní hygieny. Mezi další příčiny může také patřit kouření a stres. Jsou vhodné léčivé výplachy.
-podrážděné, zarudlé či oteklé dásně -krvácející dásně -hnis mezi zuby -pachuť či přetrvávající zápach z úst -bílé skvrny/plak na dásních -ustupující dáseň či dásně, které vypadají, jako by se odtahovaly od zubů -uvolňování zubů způsobené značně rozšířenými mezizubními prostor
V případě omrzlin 3. a 4. stupně je vhodné navštívit lékaře, který tato vážnější poranění odborně ošetří. V tomto případě je veliké riziko infekce a nekrózy.
Omrzliny nejčastěji postihnou periferní části těla, tj.prsty na rukou, prsty na nohou, nos, ušní boltce, bradu. Intenzita poranění závisí na teplotě a délce vystavení chladu. Stejně tak je důležitá i vlhkost vzduchu a rychlost jeho proudění. Omrzlinám tedy nejlépe předejdeme tak, že pobyt v chladném, vlhkém a větrném prostředí zkrátíme na co nejkratší možnou dobu a zároveň budeme vhodně oblečeni do více volnějších vrstev, a horní vrstva bude izolační, aby nepropustila vítr a vlhkost.
První pomoc při omrzlinách je místo postupně zahřát v teplé vodě, ne v horké! Teplota vody by měla být mezi 36-40°C. Poté je nutné místo osušit, potřít dezinfekcí a přikrýt sterilním krytím. Další ošetření je vhodné konzultovat s lékařem. Během ošetření je vhodné podat teplý napoj, například čaj. Omrzliny 1. stupně: projevují se jako bílá až šedivá pokožka, která ztrácí cit, pálí a po prohřátí je červená a otéká Omrzliny 2. stupně: vytváří se puchýře Omrzliny 3. stupně: probíhá krvácení do kůže, z toho důvodu vzniká červeno černé zbarvení, znecitlivění trvá i po zahřátí …
Žlučníkové kameny mohou být bezpříznakové či se mohou projevovat formou biliární dyspepsie nebo koliky. Biliární dyspepsie se vyskytuje po požití např. smažených, tučných či dráždivých potravin (káva, ořechy, mák apod.) Mezi její příznaky patří říhání, pálení žáhy, pocit plnosti, nadýmání a plynatost, nechutenství, průjem či zácpa. Biliární kolika vzniká nejčastěji za několik hodin či večer po požití uvedených jídel, ale objevuje se např. i po rozrušení či fyzické námaze. Je spojena s bolestí pod pravým žeberním obloukem, která se může šířit do zad či ramene. Dalšími příznaky mohou být…
Neexistuje univerzální lék na žlučník, léčba záleží na příčině potíží a konkrétním stavu pacienta a patří spíše do rukou lékaře. Z volného prodeje se mohou použít léky při mírných potížích či jako doplňková léčba po poradě s lékařem. Nezastupitelné místo má v léčbě potíží se žlučníkem vhodná strava. Obecně pomáhá vyhnout se tučným, smaženým či dráždivým pokrmům, stejně tak kávě, alkoholu a syceným minerálním vodám. Člověk obvykle sám pozná, které potraviny či nápoje mu nedělají dobře. Správnou funkci žlučníku podporují i bylinky, které zvyšují tvorbu žluči ve žlučníku a zvyšují její…
Vzhledem k tomu, že zánět dásní je obvykle způsoben nedostatečnou hygienou, doporučuje se navštívit dentálního hygienistu, který poradí se správným čištěním zubů. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty. Pro zmírnění bolesti lze zkousnout i koření hřebíček, který má i dezinfekční účinek, příp. lze použít i výplach šalvějovým odvarem.
Pokud se střídají etapy průjmu a zácpy, svědčí to o špatném fungování střev. Je třeba zejména upravit jídelníček a vhodné je pravidelné doplňování probiotik.
Základem je úprava stravy, zařazení hodně zeleniny a ovoce a také vhodný pitný režim čisté vody a neslazených bylinných čajů. Dále je nezbytný pravidelný pohyb, který pomáhá rozproudit lymfu. Lymfodrenáže, masáže studenou vodou, masáž pomocí krémů a olejů, hřejivé zábaly patří mezi kosmetické procedury, které také pomáhají se zmírněním celulitidy. Nejdůležitější je pravidelnost a důslednost. Úplné zmizení celulitidy nemusí být vždy možné. Dalším zásadním faktorem je totiž i genetická predispozice. Dodržováním výše zmíněných opatření co se týče stravování, pohybu a kosmetických procedur, ale…
E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.
Prohlédnout e-booky
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.