PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Zdenka Morvai
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás!
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Pavla Horáková
Pavla je lékárnice s více jak patnáctiletou praxí v kamenné lékárně i online lékárenství. Profesionálně vám poradí v otázkách léčiv na předpis, volně prodejných léčivých přípravků i zdravotnických prostředků.
Vede tým lékárníků, kteří vám radí v naší online lékárenské chat a email poradně. A je odborným garantem naší služby, lékový audit.
Zdenka Morvai
Zdenka čerpá ze svých letitých zkušeností z kamenné lékárny. S jejími odpověďmi se můžete setkat v naší chat, email i telefonické online lékárenské poradně. Odborně vám dokáže poradit, jak s volně prodejnými léky, zdravotnickými prostředky, kosmetikou, tak i s výběrem vhodného doplňku stravy. Vedle uvedených činností se specializuje na kategorii Děti a maminky, atopický ekzém.
Kamila Horníčková
Kamila se intenzivně věnuje přírodnímu a celostnímu lékárenství. Kamile vděčíme za rozšiřování sortimentu o ryze přírodní produkty. Odborně poradit se s Kamilu můžete především v otázkách přírodních a inovativních doplňků stravy, přírodní kosmetiky a bylinné terapie. Dále je z nás lékárníků nejpovolanějším odborníkem na výživové poradenství.
Ondřej Pleskot
Ondřej propojuje požadavky zákazníků s dalšími odděleními na Lékárna.cz. Jeho specializací jsou doplňky stravy. Dále je jeho úkolem na Lékárna.cz, aby v sortimentu byly jen produkty, které nejsou v rozporu s platnou legislativou.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Každý pracovní den
v 10 - 14 h
Převalujete se na posteli, počítáte ovečky a ne a ne usnout. Snížená pozornost, únava, zhoršené myšlení, neschopnost soustředit se, úzkost až deprese. To vše může způsobit nedostatek spánku. Nespavost (insomnie) občas zažil každý z nás. Poradím vám, jak na lepší spánek: Základem dobrého spánku je kvalitní matrace, polštář a postel Choďte spát a vstávejte vždy ve stejnou dobu (i o víkendech) Spěte ideálně 6-8 hodin V ložnici vždy pořádně vyvětrejte a teplotu udržujte ideálně mezi 16 až 18 stupni Zatáhněte závěsy či žaluzie a z ložnice odstraňte všechna zařízení, která vyzařují…
Antidepresiva ( tzn. ani anxiolytika) nejsou volně prodejná, jsou vázaná na lékařský předpis. Nejblíže se jim podobají výtažky z třezalky, kde je potřeba dávat velký pozor na to, co k nim užíváte, aby nedocházelo ke snížení nebo zvýšení účinků jiných léčiv nebo doplňků stravy. Všechny kombinace léčiv s třezalkou je potřeba konzultovat s lékařem nebo lékárníkem. Využít můžete volně prodejné léky, (tedy i registrovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv), které obsahují rostlinné látky, které pomáhají při stresu, úzkosti či poruchách spánku. Pokud by nestačilo dodržovat režimová opatření …
Každému na záchvat migrény pomáhá něco jiného. Někomu stačí obyčejný paracetamol kyselina acetylsalicylová (Acylpyrin, Aspirin…) nebo jejich kombinace s kofeinem. Pokud by nepomáhalo nic volně prodejného spolu s režimovými opatřeními (vypozorovat jaké jsou spouštěče migrény a vyvarovat se jich - může to být například nedostatek spánku, některá jídla, změna počasí, světelné, vizuální nebo pachové vjemy, přemíra alkoholu, stres….), bude dobré navštívit lékaře, který může předepsat léky, které se užívají při prvních příznacích migrény.
Pokud chceme rozeznat úzkost od deprese, zaměřme se na jedny z nejzákladnějších odlišností. Při úzkosti člověk pociťuje stres a strach. Naopak u deprese apatie a smutek neumožňují lpět na situaci. Obě poruchy se však mohou vyskytovat současně/střídavě u pacienta. Chceme-li si pomoci od občasné úzkosti, je vhodné klást důraz na dostatečný odpočinek, případně vsadit na některé bylinné léky. Velký pozor je třeba si dát na výskyt třezalky v potravních doplňcích a čajích. Třezalka napomáhá při psychické nepohodě, nevhodné je ale její užívání současně s jinými léčivy. Vždy se poraďte s lékárníkem…
Jako úzkost je označován stav zahrnující několik emocí. Zejména strach a obavy. Pocity stísněnosti, obavy o budoucnost, negativní myšlenky o sobě samém také poukazují na úzkost. Během úzkosti je dominantní ta část nervové soustavy, která nás připravuje na akci/výkon. Tělo je v pozoru. Můžeme si všimnout zrychleného dýchání, tlaku na hrudi, vyšší tepové frekvence, pocení atd. Stresová reakce znemožňuje dotyčnému plně racionálně uvažovat. Doba trvání a intenzita se liší. Mírné a občasné úzkostné stavy jsou přirozené, a proto není třeba se ještě více znepokojovat. Pokud pacientovi stavy silné…
Při léčbě deprese je zásadní včasná diagnóza. Po ní následuje léčba a nemocný se ve většině případů navrací do běžného života. Je dobré si uvědomit, že léčba je dlouhodobá a nejlepších výsledků se dosahuje při spojení psychiatrické (léky) a psychoterapeutické péče (terapie, rozhovory). Při depresivní poruše můžeme pozorovat nedostatek neurotransmiterů v mozku, především serotoninu, noradrenalinu a dopaminu. Odpověď na léčbu není okamžitá, ale trvá minimálně 6-8 týdnů, nežli můžeme začít vyhodnocovat, zdali léčba zabírá či nikoli. V tomto období se může objevit i krátkodobé zhoršení stavu.…
Deprese se velmi složitě zobecňuje, ale můžeme pozorovat menší rozdíly v chování u mužů a žen. U mužů se může projevit podrážděností až agresí k sobě i svému okolí. Často problémy řeší alkoholem až drogami. U žen se můžeme setkat se ztrátou zájmu, stažením se do sebe. U žen jsou problémy se závislostí často skryté, objevuje se závislost na lécích na uklidnění.
Během těhotenství, a po porodu jsou ženy vystaveny velkým změnám, a to jak hormonálním, tak i emocionálním. Již od počátku těhotenství se u ženy mohou vyskytnou pochyby, zdali svou novou roli zvládne, může hůře prožívat nové změny, mohou se vyskytnout problémy v komunikaci s partnerem, které jsou spojeny s nadcházejícím stavem, mohou nastat výčitky, že těhotenství neprožívá tak, jak ho popisuje okolí.Po porodu se tyto stavy mohou ještě prohloubit, a zároveň může nastat vážné ohrožení života matky a i dítěte. Může dojít ke stavům zmatenosti, euforie, pocitu, že na to žena nestačí a nedokáže…
Deprese je duševní porucha, která postihuje ženy téměř dvakrát častěji než muže. Méně často se vyskytuje i u dospívajících a u dětí. Je to duševní stav, který negativně ovlivňuje kvalitu života, výkonnost, fyzickou i psychickou pohodu. Projevuje se skleslostí, ztrátou energie, zájmů, poruchami spánku, poklesem sexuální aktivity, pesimistickým pohledem na svět, sníženou chutí k jídlu, úbytkem, nebo naopak přírůstkem na váze, pocity viny, sebevražednými myšlenkami.. Každý člověk může mít projevy deprese mírně odlišně, ale po určitě době, kdy se tyto potíže přehlížejí a neléčí, může deprese…
E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.
Prohlédnout e-booky
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.