Lékárna.cz
PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Ondřej Pleskot

Mgr. Ondřej Pleskot

Mgr. Zdenka Morvai

Mgr. Zdenka Morvai

Poradenství

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! 

Zeptejte se nás

Položte dotaz přes formulář

Kontaktní údaje

Doplňující údaje (nepovinné)

(cm)
(kg)
(roky)

Nebo přes on-line chat s našimi lékárníky

PharmDr. Kamila Horníčková Mgr. Zdenka Morvai Mgr. Pavla Horáková
Jsme offline

Online jsme každý
pracovní den v 10-14 h

Začít konverzaci
Vyhledat dotaz

Poslední zodpovězené dotazy

Nahrávám filtry...
Filtrování

Dobrý den, překyselení žaludku (pálení žáhy) může být způsobeno nesprávnou stravou, stresem nebo některými zdravotními problémy. Zde je několik tipů, jak s tímto problémem bojovat: Vyhněte se dráždivým jídlům. Omezte tučná, smažená a kořeněná jídla, čokoládu, kávu, alkohol a sycené nápoje. Jezte menší porce častěji během dne a vyhněte se přejídání. Zařaďte do stravy dostatek vlákniny, jako jsou celozrnné produkty, zeleninu a ovoce (s výjimkou citrusů). Po jídle zůstaňte alespoň 30 minut ve vzpřímené poloze. Vyvarujte se jídla před spaním. Poslední jídlo by mělo být 2–3 hodiny před…

Celá odpověď

Na nadýmání a bolest bříška u dětí jsou velmi dobré kapičky Espumisan pro miminka a kojence nebo Infacol, které pomohou s nahromaděnými prdíky.  Použít můžete i kapičky s přírodními oleji Baby calm kapky. V každém případě bych miminku každý den podávala Biogaiu. Jedná se o kapičky s obsahem probiotik vhodných právě na koliky a bolest břicha u novorozenců a kojenců.

Celá odpověď

Pokud vás trápí nadměrná plynatost a nadýmání, můžete použít lék Espumisan (2 kapsle s jídlem nebo po jídle 3-4x denně) nebo Noball (1-3 kapsle denně). Můžete přidat také laktobacily, které pomáhají srovnat střevní mikroflóru. Snažte se omezit nadýmavé potraviny, při vaření přidávejte kmín, fenykl nebo bazalku. Dbejte na pravidelné vyprazdňování. Pokud by obtíže neustoupily, je nutné navštívit lékaře.

Celá odpověď

Dobrý den, bolest žaludku způsobená stresem je častým problémem. Stres ovlivňuje nervový systém a může vést k podráždění žaludku, pálení žáhy, křečím a nadýmání. Zde jsou účinné způsoby, jak zmírnit žaludeční potíže spojené se stresem: Najděte si klidné místo, zhluboka dýchejte a zkuste relaxovat. Žaludek a nervy pomohou zklidnit bylinné čaje - heřmánkový, meduňkový nebo mátový  Nahřátý termofor přiložený na oblast žaludku uvolňuje svaly a zmírňuje bolest. Jezte pravidelně menší porce snadno stravitelných jídel (vařená rýže, brambory, zelenina). Vyhněte se mastným, smaženým a kořeněným…

Celá odpověď

Dobrý den, bolest žaludku a průjem mohou být způsobeny dietní chybou, střevní infekcí, stresem nebo potravinovou intolerancí. Zde jsou doporučení, jak zmírnit příznaky: Zůstaňte v klidu a vyhněte se fyzické námaze. Pijte dostatek tekutin, ideálně vodu, neslazený čaj (heřmánkový, mátový) nebo rehydratační roztoky (např. Kulíšek). Jezte lehkou stravu jako jsou suchary, vařená rýže, banány a mrkev. Vyhněte se mléčným výrobkům, tučným, smaženým a kořeněným jídlům. Na průjem můžete použít prostředky na průjem, vhodné je i doplnit probiotika, případně přidat prostředky na nadýmání.  Pokud…

Celá odpověď

Dobrý den, bolest žaludku v těhotenství je častá a může být způsobena hormonálními změnami, tlakem rostoucí dělohy na trávicí orgány nebo nesprávnou stravou. Jezte častěji a menší porce. Zabráníte přejídání a přetížení žaludku. Upřednostněte snadno stravitelné potraviny (rýže, vařené brambory, kuřecí maso, zelenina). Vyhněte se tučným, smaženým a kořeněným jídlům, syceným nápojům a kávě. Pijte pravidelně, ideálně neperlivou vodu po malých doušcích. Můžete zkusit heřmánkový nebo zázvorový čaj (v malém množství po konzultaci s lékařem). Po jídle se vyhněte ležení, abyste předešli pálení žáhy…

Celá odpověď

Dobrý den, bolest žaludku a pocit na zvracení mohou mít různé příčiny, jako jsou dietní chyby, stres, infekce trávicího traktu, potravinová intolerance nebo žaludeční vřed. Zde uvádím je několik doporučení, jak zmírnit potíže: Lehněte si na bok a snažte se uvolnit. Pijte po malých doušcích neperlivou vodu nebo slabý heřmánkový čaj. Počkejte s jídlem, dokud se žaludek neuklidní. Zkuste si uvařit zázvorový čaj nebo sušený zázvor, který pomáhá proti nevolnosti, mátový čaj uklidňuje žaludek a ulevuje od křečí. Pokud se cítíte lépe, zkuste malé množství lehce stravitelného jídla (sucharxy,…

Celá odpověď

Dobrý den, bolest žaludku po jídle může mít různé příčiny, od nevhodné stravy až po vážnější zdravotní problémy, jako jsou žaludeční vředy nebo zánět žaludku. Pokud jsou potíže časté nebo intenzivní, je vhodné navštívit lékaře. Co pomáhá na bolest žaludku po jídle: Jezte pravidelně. Lepší jsou menší porce 4-5x denně. Vyhněte se tučným, smaženým a kořeněným jídlům, kávě, alkoholu a syceným nápojům. Preferujte lehká, snadno stravitelná jídla (rýže, vařené brambory, kuřecí maso, zeleninové polévky). Přidat můžete bylinkové čaje - heřmánkový, mátový, fenyklový nebo zázvorový čaj pomáhají…

Celá odpověď

Celiakie, neboli intolerance lepku, je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1 % populace. Trpět jí mohou jak děti, tak i dospělí.  Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy obsahující lepek dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva.  Poté následuje chronický zánět sliznice, začnou mizet klky a mikroklky. Tím dojde ke snížení povrchu tenkého střeva a sníží se jeho schopnost vstřebávat důležité živiny z organismu. Lepek je hlavní bílkovinnou složkou pšenice, žita, ječmene a…

Celá odpověď

Dobrý den, hepatitida se přenáší různými způsoby podle jejího typu. Některým druhům lze předejít očkováním a v některých případech je nutná karanténa. Přenos hepatitidy: 1. Hepatitida A: Přenos může být kontaminovanou potravou, vodou nebo kontaktem s infikovanou osobou (např. při nedostatečné hygieně). Prevencí je očkování, mytí rukou, bezpečná konzumace jídla a vody. Doporučuje se izolace, zejména v kolektivních zařízeních (školy, školky). 2. Hepatitida B: Přenos je možný krví, pohlavním stykem, z matky na dítě při porodu, sdílením jehel, tetováním nebo piercingem za nesterilních…

Celá odpověď

Skořice: aromatický poklad s mnoha účinky

Skořice je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších koření na světě. Její charakteristická vůně a chuť obohacují nejen sladké pokrmy, ale i…

Celý článek

Jak na rýmu a nachlazení u miminek

Nachlazení a rýma jsou běžnými potížemi, které mohou postihnout i nejmenší členy rodiny. V období podzimu a zimy se s těmito obtížemi…

Celý článek

Spálová angína - příznaky, léčba, komplikace a prevence

Spálová angína je vysoce nakažlivé onemocnění způsobené β-hemolytickým streptokokem skupiny A - Streptococcus pyogenes. Ten produkuje…

Celý článek

Kurkuma a její benefity

Kurkumu znáte nejspíš z kuchyně, ale my pro vás máme tipy, jak ji využít tak, aby prospívala vašemu zdraví - působí totiž příznivě na …

Celý článek

E-booky zdarma

E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.

Prohlédnout e-booky

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.