Stoptussin – Správná volba proti kašli díky 2 účinným látkám
- Tiší suchý dráždivý kašel
- Usnadňuje vykašlávání
Stoptussin se používá k léčbě suchého dráždivého, obtížně ztišitelného kašle různého původu. Je vhodný pro děti i dospělé.
Stoptussin obsahuje 2 účinné látky: Butamirát a Guaifenesin
- Butamirát tlumí suchý dráždivý kašel.
- Guaifenesin mění skladu průduškového hlenu a tím napomáhá jeho vykašlávání.
- Stoptussin je dostupný ve formě sirupu, kapek a tablet.
Tablety tlumí dráždění ke kašli, mění skladbu průduškového hlenu a usnadňuje tak jeho vykašlávání. Je určen k léčbě suchého, dráždivého, obtížně ztišitelného kašle různého původu.
- Praktické při cestování i při běžném použití
Léková forma
- Bílé ploché kulaté tablety s půlicí rýhou na jedné straně.
Léčivá látka a její množství
- Léčivými látkami jsou butamirati citras 0,004 g; guaifenesinum 0,1 g v 1 tabletě.
Pro koho je určen
Léčivý přípravek mohou užívat děti od 12 let a dospělí.
Jak užívat
Hmotnost pacienta |
Frekvence podávání |
Počet tablet v jedné dávce |
do 50 kg |
4krát denně |
1/2 tablety |
50-70 kg |
3krát denně |
1 tableta |
70-90 kg |
3krát denně |
1 a 1/2 tablety |
nad 90 kg |
3krát denně |
2 tablety |
Léčivé přípravky Stoptussin se obecně dávkují dle hmotnosti pacienta. Tablety se užívají po jídle a zapíjí se tekutinou, např. vodou, čajem nebo ovocnou šťávou. Odstup mezi jednotlivými dávkami má být 4 - 6 hodin.
Důležitá upozornění
Přípravek mohou užívat dospívající od 12 let. Přípravek se nesmí užívat v prvních třech měsících těhotenství, užívání přípravku v dalším průběhu těhotenství a v období kojení je možné pouze na doporučení lékaře. Přečtěte si pozorně příbalovou informaci, která je součástí každého balení. Stoptussin, tablety je léčivý přípravek k vnitřnímu užití, určený k léčbě suchého dráždivého kašle. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na krabičce a na blistru za „EXP“.
Skladování
Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Obsah balení
Balení obsahuje 30 tablet.
Dostupná velikost balení: 20 tablet, 30 tablet
Nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého - nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku.
Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10
Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na web:
https://nezadouciucinky.sukl.cz/