Lékárna.cz

Dračí krev - složení, použití a nežádoucí účinky

Dračí krev neboli Sangre de Drago je přírodní tekutá pryskyřice tmavě červené barvy, která má v Peru dlouhou tradici a v minulosti se používala také ve starém Řecku, Římě, Indii nebo Číně. Přestože několik málo provedených testů* účinky dračí krve nevyvrací, vědci se shodují, že je třeba provést ještě mnoho studií, aby se potvrdil její skutečný vliv na lidské zdraví.

Dračí krev - složení, použití a nežádoucí účinky
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Dračí krev - použití a forma

Dračí krev lze užívat ve formě sušeného extraktu, kapslí nebo nejčastěji kapek či tinktury. Vždy je důležité dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku a nikdy nepřekračovat maximální denní dávku. 

Dračí krev - složení

Dračí krev má zcela výjimečné složení. Obsahuje účinné látky, jako jsou:

  • Antioxidanty pomáhají odstraňovat z těla volné radikály, tj. látky, které vznikají jako vedlejší produkt metabolismu a mohou významně poškozovat buňky našeho těla. Volné radikály totiž urychlují proces stárnutí buněk našeho těla, což může vést ke vzniku onemocnění. Detoxikace by proto měla být pravidelnou součástí našeho životního stylu.
  • Třísloviny neboli taniny patří mezi polymerní fenolové sloučeniny, jsou přirozenou součástí mnoha potravin, které působí na náš organismus svou hořkou chutí a mají také detoxikační účinek na náš organismus.
  • Lignany jsou polyfenoly, které se nejčastěji nacházejí v celých zrnech a různých semenech, ale z výsledné potraviny se vlivem zpracování ztrácejí, takže naše strava na ně není příliš bohatá. Přesto jsou pro organismus velmi důležité. Podporují správnou funkci imunitního a oběhového systému.
  • Taspin patří do skupiny alkaloidů, tedy látek, které jsou v malých dávkách zdraví prospěšné, ale ve vysokých dávkách toxické.
  • Nenasycené mastné kyseliny mají na náš organismus výrazně příznivý vliv, protože přispívají k udržení správné hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

Dračí krev není lék

Nezapomeňte, že Dračí krev není lék, ale doplněk stravy. Proto by nikdy neměla nahrazovat žádnou předepsanou léčbu, a pokud ji chceme kombinovat s léky, je vhodné se nejprve poradit s lékařem nebo lékárníkem.

Dračí krev a nežádoucí účinky

Dračí krev se výslovně nedoporučuje pacientům, kteří užívají léky na ředění krve, a kvůli obsahu alkaloidů by se jí měly vyhnout i děti a těhotné a kojící ženy. Současně je třeba upozornit, že Dračí krev může mít příležitostně nežádoucí účinky v podobě zácpy nebo oběhových problémů..

Jakákoli zdravotní, výživová nebo lékařská tvrzení jsou podle právních předpisů EU přísně omezena. Naše články smíme zakládat pouze na schválených tvrzeních, jak je uvedeno v platných právních předpisech.

*Odkaz na testy: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14736360/

Přečtěte si také

Heřmánek pravý je jednou z nejznámějších a nejpoužívanějších léčivých rostlin u nás. Je vhodný pro každého, vyjma alergiků a jeho jemná, přesto účinná povaha z něj činí oblíbený prostředek v tradiční…

více

Zápal plic je zánětlivé onemocnění plicní tkáně. Mohou ho způsobovat bakterie, viry, plísně, ale i různé chemické látky nebo alergie. Jeho odborný název zní pneumonie. Zápal plic může zasáhnout…

více

Máme pro vás 10 rad a tipů, jež dohromady tvoří jeden celek, který život s lupénkou maximálně usnadní. I když totiž psoriázu vnímáme jako nemoc kůže, ve skutečnosti vzniká hluboko uvnitř našeho…

více

Bylinné čaje jsou většinou tvořeny směsí bylin a květin. Výrobci bylinných čajů dávají pozor na to, aby proces zpracování bylin a výroby bylinných čajů podléhal přísné kontrole. Používají pouze…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.