PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Zdenka Morvai
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás!
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Pavla Horáková
Pavla je lékárnice s více jak patnáctiletou praxí v kamenné lékárně i online lékárenství. Profesionálně vám poradí v otázkách léčiv na předpis, volně prodejných léčivých přípravků i zdravotnických prostředků.
Vede tým lékárníků, kteří vám radí v naší online lékárenské chat a email poradně. A je odborným garantem naší služby, lékový audit.
Zdenka Morvai
Zdenka čerpá ze svých letitých zkušeností z kamenné lékárny. S jejími odpověďmi se můžete setkat v naší chat, email i telefonické online lékárenské poradně. Odborně vám dokáže poradit, jak s volně prodejnými léky, zdravotnickými prostředky, kosmetikou, tak i s výběrem vhodného doplňku stravy. Vedle uvedených činností se specializuje na kategorii Děti a maminky, atopický ekzém.
Kamila Horníčková
Kamila se intenzivně věnuje přírodnímu a celostnímu lékárenství. Kamile vděčíme za rozšiřování sortimentu o ryze přírodní produkty. Odborně poradit se s Kamilu můžete především v otázkách přírodních a inovativních doplňků stravy, přírodní kosmetiky a bylinné terapie. Dále je z nás lékárníků nejpovolanějším odborníkem na výživové poradenství.
Ondřej Pleskot
Ondřej propojuje požadavky zákazníků s dalšími odděleními na Lékárna.cz. Jeho specializací jsou doplňky stravy. Dále je jeho úkolem na Lékárna.cz, aby v sortimentu byly jen produkty, které nejsou v rozporu s platnou legislativou.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Online jsme každý
pracovní den v 10-14 h
Mezi příznaky zánětu konečníku patří: -časté nebo neustálé nutkání k vyprazdňování stolice -pocit plného konečníku -hlen a krev ve stolici -křeče a bolest při pohybu střev -bolest na levé straně břicha -bolest v konečníku -průjem
První známky tohoto onemocnění se obvykle začínají objevovat mezi 15. a 25. rokem života či v období mezi 40. a 50. rokem. Mohou se projevovat jako šupiny, puchýře nebo červená, zánětem postižená místa na kůži. Někdy toto onemocnění probíhá akutně a po léčbě příznaky odezní. Bohužel však častěji přejde do chronické formy, kdy se období s příznaky střídají s obdobími zklidnění. O kůži je potřeba denně pečovat s vhodnými přípravky.
Sprchování při pásovém oparu nevadí. Kůži se doporučuje opláchnout čistou vlažnou vodou, jemně ji osušit a nechat dýchat, popřípadě namazat hojivým krémem s obsahem zinku, nebo tekutým pudrem, který zmírňuje svědění.
Na lokální použití jsou nejlepší gely a krémy, které utlumí bolest, otok a zánět. Je možné užívat analgetika i ve formě tablet. Pokud by byl zánět většího rozsahu, lékař může v případě potřeby předepsat antibiotika, aby se infekce nekontrolovatelně nešířila dál.
Zarůstající nehty mohou mít mnoho příčin. Většinou se jedná o špatně zvolenou, příliš úzkou obuv, nebo špatné stříhání nehtů. Někdy je zarůstání nehtů dědičné. Nehty ve většině případů zarůstají na palcích, proto při výběru obuvi dbejte na to, aby vás nikde netlačila. Nehty na nohou stříhejte do rovna (nikoliv do obloučku) tak, aby volný okraj nehtu přečníval prst. Ostříhané nehty by měly ideálně končit cca 2 mm za bříškem prstu. Pomoci může i odborná pedikúra. Tam mají s tímto problémem mnoho zkušeností. Pokud by byl nehet extrémně citlivý, bolel, došlo k zarudnutí a otoku či zpod něj…
Ano, kombinace je vhodná. Probiotika podávejte s odstupem alespoň 3-4h od antibiotik.
Bylinné přípravky, jako jsou výtažky z kořene pelargonie či prvosenky, tymiánu, eukalyptu a listů břečťanu, mohou při akutní bronchitidě mírně zmírnit kašel a podpořit odkašlávání. Při tlumení kašle může pomoci med rozpuštěný v teplém čaji. Není však vhodný pro děti mladší jednoho roku, neboť kojenci mohou reagovat negativně na některé bakterie, které někdy bývají v medu přítomny. Nebo lze využít některé ze sirupů na vykašlávání. V případě, že se potíže nemírní, nebo se zhoršují, je potřeba obrátit se na lékaře.
Snad každá žena někdy zažila problémy intimních partií jako je pálení, svědění nebo výtok. O to více nepříjemné to je, když vás postihnou na dovolené. Teplo, častější pobyt ve vodě, vlhké plavky, dehydratace – to vše podporuje v sezoně vznik bakteriálních či kvasinkových infekcí a zánětů, které mohou přejít i k zánětu močových cest. Nejideálnějším řešením je předcházet vzniku těchto gynekologických problémů. Máme pro vás pár rad jak na to: Po koupání si nenechávejte na sobě mokré plavky. V teplém a vlhkém prostředí si libují kvasinky. Ideální je se vždy převléct a zvolit vzdušné bavlněné…
U novorozenců, malých miminek, a kojenců, kteří ještě nejsou očkovaní, bývá průběh onemocnění nejzávažnější. Tyto děti ještě neumí pořádně kašlat a záchvaty u nich mohou vést k dušení. Komplikací bývají zápaly plic, encefalopatie, v nejhorším případě i úmrtí. Při léčbě je zásadní podávání antibiotik. Ta musí být podána včas ihned v začátcích onemocnění. Antibiotika zabrání množení a růstu bakterií, záchvaty kašle ale nezmírní. Dále je důležitý dostatečný přísun tekutin a zvlhčování vzduchu, hlen přítomný v dýchacích cestách je možné odstranit pomocí sprejů s mořskou vodou. Horečky lze léčit…
Hlen je hustá tělní tekutina, která má za úkol zvlhčování a ochranu sliznice před patogeny nebo před kyselinou chlorovodíkovou obsaženou v žaludku. Během kašle dochází při onemocnění dýchacích cest ke zvýšené tvorbě hlenu, ve kterém se zachytávají mikroorganismy a při nadměrné produkci je třeba se hlenu zbavovat, jelikož zejména přes noc se může dostat do dolních dýchacích cest. To samé platí i horních cestách dýchacích, kdy je hlen důležitou součástí sliznice, podporuje obranyschopnost těchto cest. Zároveň je ale potřeba chránit sliznici před vysušením, ideálně doplňováním tekutin. v Případě…
E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.
Prohlédnout e-booky
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.