PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Zdenka Morvai
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás!
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Pavla Horáková
Pavla je lékárnice s více jak patnáctiletou praxí v kamenné lékárně i online lékárenství. Profesionálně vám poradí v otázkách léčiv na předpis, volně prodejných léčivých přípravků i zdravotnických prostředků.
Vede tým lékárníků, kteří vám radí v naší online lékárenské chat a email poradně. A je odborným garantem naší služby, lékový audit.
Zdenka Morvai
Zdenka čerpá ze svých letitých zkušeností z kamenné lékárny. S jejími odpověďmi se můžete setkat v naší chat, email i telefonické online lékárenské poradně. Odborně vám dokáže poradit, jak s volně prodejnými léky, zdravotnickými prostředky, kosmetikou, tak i s výběrem vhodného doplňku stravy. Vedle uvedených činností se specializuje na kategorii Děti a maminky, atopický ekzém.
Kamila Horníčková
Kamila se intenzivně věnuje přírodnímu a celostnímu lékárenství. Kamile vděčíme za rozšiřování sortimentu o ryze přírodní produkty. Odborně poradit se s Kamilu můžete především v otázkách přírodních a inovativních doplňků stravy, přírodní kosmetiky a bylinné terapie. Dále je z nás lékárníků nejpovolanějším odborníkem na výživové poradenství.
Ondřej Pleskot
Ondřej propojuje požadavky zákazníků s dalšími odděleními na Lékárna.cz. Jeho specializací jsou doplňky stravy. Dále je jeho úkolem na Lékárna.cz, aby v sortimentu byly jen produkty, které nejsou v rozporu s platnou legislativou.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Online jsme každý
pracovní den v 10-14 h
Ano, stres může vést k rozvoji komplikací v oblasti žlučníku, které vedou k jeho bolesti. Stres je navíc často spojen s nezdravými stravovacími návyky, čímž se riziko problému zvyšuje.
U těhotných žen je stejně jako u dětí zapotřebí zajistit správnou hydrataci, a to buď dostatečným pitným režimem, nebo použitím rehydratačních roztoků. V období těhotenství lze při léčbě průjmu (ale i zvracení) bezpečně použít černé uhlí. Aktivní uhlí se dávkováním liší podle jednotlivých výrobců, ale obvyklá dávka bývá 2-4 tablety 3-4 x denně. Tablety je lepší rozkousat, nebo nadrtit aby zvětšily svou absorpční plochu a lépe zabraly. Pro úpravu střevní mikroflóry se používají probiotika. Trvá-li průjem více než 2 dny, je potřeba navštívit lékaře.
Intolerance laktózy postihuje zhruba 10-15% populace ČR. Dochází k ní ve chvíli, kdy trávicí systém není schopný správně zpracovat mléčný cukr-laktózu. Za normálních okolností je laktóza rozštěpena enzymem laktázou na glukózu a galaktózu. Příčinou intolerance na laktózu je právě nedostatečná aktivita nebo přímo nedostatek tohoto enzymu. Nerozštěpená laktóza začne poté ve střevě kvasit vlivem střevních bakterií, což se poté projevuje plynatostí, nadýmáním, průjmem a křečemi v břiše. Dalšími příznaky mohou být pocit plnosti, kručení v břiše, nevolnosti, zvracení, únava, svalové bolesti či…
Při rakovině tlustého střeva bývá jedním z nejtypičtějších příznaků změna stolice. Ta může výrazně zapáchat, může být tmavá/černá, s příměsí hlenu a nebo krve na povrchu či uvnitř. Rovněž může docházet k častějšímu nutkání na záchod, i když třeba bez následného vyprázdnění, nebo ke střídání průjmů a zácpy. Stolice může mít i nápadně úzký, nitkovitý tvar. Pokud máte dlouhotrvající potíže, nebo jakékoliv podezření je nutné vyhledat pomoc lékaře.
Při průjmu je potřeba především zajistit dostatečný pitný režim. Jíst se doporučuje častěji v malých porcích. Z potravin se zaměřte na ty, které jsou snadno stravitelné. Jde např. o vařené brambory či mrkev, rýži, banány, starší bílé pečivo či vařená kuřecí prsa. Vyhněte se kořeněným jídlům, mastným a smaženým pokrmům. K pití se doporučují mírně slazené bylinné čaje.
V počtech úmrtí na rakovinu tlustého střeva patřila ČR dlouhou dobu mezi světové jedničky. Tato statistika se naštěstí lepší. Díky prevenci, včasnějším diagnostikám a úspěšnější léčbě nejsou čísla úmrtí tak alarmující. Přesto je každoročně v ČR nově diagnostikováno cca 7600 případů a přibližně 3600 nemocných umírá.
Při salmonele je důležité zavodnění organismu, které ztrácí velké množství tekutin, kvůli silným průjmům a zvracení. Nejlepší na zavodnění jsou minerální vody a rehydratační roztoky, díky kterým tělo doplní minerály. Dále léčba spočívá v podávání střevních dezinficiencií a adsorbencií a na podporu střevní mikroflory probiotika.
K prvním varovným signálům se řadí střevní polypy, které jsou tzv. předstupněm kolorektálního karcinomu. Jedná se o nezhoubné výrůstky ve střevní sliznici a ty se postupem času mohou stát zhoubnými. Při vyšetření lékařem nebo pomocí samotestů je také možné prokázat okultní krvácení, které může rovněž upozornit na počínající onemocnění. Mezi první příznaky, které může pozorovat samotný nemocný, jsou zejména změny ve vyprazdňování a ve vzhledu stolice, krvácení z konečníku, bolesti břicha, nafouknutí, únava, slabost, bledost kůže, ztráta chuti k jídlu a úbytek na váze.
Celiakie, neboli intolerance lepku, je autoimunitní onemocnění, kterým trpí asi 1% populace. Trpět jí mohou jak děti, tak i dospělí. Spouštěčem bývá lepek (gluten), který je obsažen ve stravě a který postihuje především tenké střevo. Po příjmu potravy obsahující lepek dojde k autoimunitní reakci, která se projeví poškozením sliznice tenkého střeva. Poté následuje chronický zánět sliznice, začnou mizet klky a mikroklky. Tím dojde ke snížení povrchu tenkého střeva a sníží se jeho schopnost vstřebávat důležité živiny z organismu. Lepek je hlavní bílkovinnou složkou pšenice, žita, ječmene a…
Délka trvání bolesti se různí podle příčiny, která ji způsobila. Při žlučníkové kolice trvá bolest obvykle několik hodin, po operaci žlučníku může břicho pobolívat dny až týdny. Pokud pociťujete bolesti v oblasti žlučníku, zejména pokud jsou intenzivní nebo se opakují, obraťte se na svého lékaře. Z volného prodeje se mohou použít léky při mírných potížích či jako doplňková léčba po poradě s lékařem.Nezastupitelné místo má v léčbě potíží se žlučníkem vhodná strava. Obecně pomáhá vyhnout se tučným, smaženým či dráždivým pokrmům, stejně tak kávě, alkoholu a syceným minerálním vodám. Člověk…
E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.
Prohlédnout e-booky
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.